Prometni policajac na satu prvog razreda PŠ Donji Vidovec

Autor: Mihaela Martinčić, Damir Dolenec, 18. 10. 2016.

Kako se zove dio prometnice kojom se kreću automobili? Kako se zove dio prometnice kojom se kreću pješaci? Na kojem je mjestu najsigurnije prijeći ulicu? Kako prelazimo ulicu?  Što nam pokazuju svjetla na semaforu?
Sve su to pitanja na koja su na satu razrednika odgovarali prvašići  ugodno iznenađeni  razrednim gostom - prometnim  policajcem. Zajednički su došli do zaključka da na putu od kuće do škole treba biti vrlo oprezan u prometu. Učenici su na satu bili izuzetno aktivni, a za uspomenu su ostale zajedničke fotografije.