790 godina Donjeg Vidovca

Autor: Mihaela Martinčić, Damir Dolenec, 30. 4. 2016.

U petak, 29. 4. 2016. održana je sjednica Općinskog vijeća općine Donji Vidovec u mjesnom Domu kulture. Sjednica je protekla u svečarskom duhu jer se slavilo 790. godina pisanog spomena mjesta. Svojim prisustvom sjednicu su uveličali međimurski župan Matija Posavec te ostali visoki gosti. Osnovna škola Donja Dubrava aktivno se uključila u organizaciju događaja. Učenice viših razreda Lorena Lukša i Karla Čmrlec recitirale su stihove pjesnikinje Ruže Pokolić, dok je učenica Paula Lukša dirnula prisutne dojmljivom izvedbom pjesme " Vuprem joči ". Kao najmlađe sudionice predstavile su se Lana Lukša i Paola Lukša, učenice četvrtog razreda PŠ Donji Vidovec, dramskim prikazom na kajkavskom narječju " Sosede".  Kroz šaljivi dijalog, okupljene su provele bogatom vidovskom poviješću, od vidovskih "voki", preko korpi i zlatara sve do ponosnog spominjanja prvog mjesta u cijeloj Hrvatskoj po broju glasova ZA  prilikom referenduma za Europsku uniju.