ŽSV razredne nastave u našoj školi

Autor: Mihaela Martinčić, 5. 4. 2016.

Učitelji razredne nastave iz osnovnih škola: Donja Dubrava, Kotoriba, Sveta Marija, Draškovec, Prelog, Donji Kraljevec, Hodošan i Goričan održali su  po prvi puta u ovoj školskoj godini  Županijsko stručno vijeće, a naša škola bila je domaćin.  Na samom početku učitelje su iznenadile učenice dramske skupine razredne nastave s prigodnim programom, a za nastup ih je pripremila učiteljica Tamara Žiga. Voditeljica, učiteljica savjetnica, Slavica Švec iz OŠ-e Tomaša Goričanca iz Male Subotice, šezdesetak nazočnih učitelja upoznala je sa stručnom raspravom koja je vezana uz Cjelovitu kurikularnu reformu. Skup je iskorišten za daljnje stručno usavršavanje  te su učitelji imali prilike čuti zanimljiva predavanja. Kako upravljati emocijama kod djece bilo je predavanje Magdalene Lipić, psihologinje OŠ-e Tomaša Goričanca Mala Subotica, a o Učeničkim projektima i projektnoj nastavi koja je jedan od preduvjeta učenja s razumijevanjem i poticanja djece na samostalnost i kreativnosti govorila je Mihaela Martinčić, pedgoginja OŠ-e Donja Dubrava.