1. SVJETSKI DJEČJI MIMOHOD U ZAGREBU

Autor: Mihaela Martinčić, Renata Heric, 9. 2. 2016.

U subotu, 30. siječnja 2016., učenici uključeni u aktivno provođenje građanskog odgoja, predstavljali su našu školu u Zagrebu na Hrvatskom svjetskom  mimohodu. Program se odvijao na Trgu svetoga Marka gdje su najprije uručena odlikovanja prosvjetnim djelatnicima za provođenje građanskog odgoja u praksi.
Učenici su sudjelovali u radu Svjetskog dječjeg parlamenta čitanjem Dječjeg ustava kojega su sami osmislili te su imenovani dječjim ambasadorima za promociju dječjih prava i odgovornosti sukladno Konvenciji o pravima djeteta Ujedinjenih naroda. Učenici ambasadari naše škole za promociju dječjih prava su: Dora Bogomolec, 6.a, Lorena Dokleja, 6.a, Nikol Nestić, 6.a, Eva Balažinec, 6.b, Dora Čmrlec, 6.b, Marija Duhović.6.b, Lucija Golub, 6.b, Lorena Lukša, 6.b, Simona Mikulan, 6.b, Iva Strbad, 6.b, Mirta Strbad, 8.a, Viktorija Duhović, 8.b, Kiara Rebrek, 8.b, Vida Štefić, 8.b, Stipe Popović, 4.a  i  Fran Kolarić, 4.a. Učiteljice, zastupnice u Svjetskom dječjem parlamentu su: Mirjana Ribić, ravnateljica, Koraljka Jakupak-Popović, učiteljica 1.razreda, Marina Horvat, učiteljica 4.razreda i Renata Heric, učiteljica povijesti i geografije.
Više o događanju možete pogledati na web stranici Svjetskog dječjeg  parlamenta http://wcp.freshcreator.com/hrv/blog/1474512 i pod opširnije.