„Ruksak ( pun ) kulture“ u PŠ Donji Vidovec

Autor: Mihaela Martinčić, Damir Dolenec, 14. 1. 2016.

Područna škola Donji Vidovec  bila je domaćin zanimljive znanstveno – edukativne radionice pod nazivom „Glagoljicom ti pričam … pišem priču !“Kroz dinamične igre i kvizove, izmjenjivanjem različitih metoda i oblika rada, učenike su pričom o glagoljici zajednički vodili dr.sc. Ivan Botica sa Staroslavenskog instituta te učiteljica Dubravka Koren iz OŠ Savski Gaj u Zagrebu. Spomenuta radionica dio je projekta „Ruksak (pun) kulture“  Ministarstva kulture i Ministarstva znanosti, obrazovanja i sporta Republike Hrvatske. Provedbom tog projekta omogućuje se približavanje umjetnosti i kulture djeci i mladima, doprinosi se senzibilizaciji te razvijanju njihove esteske kulture te ih se potiče na izgradnju pozitivnog pristupa svim vrstama umjetnosti i kulture. Više o radionici možete pogledati ovdje i pod opširnije.