Terenska nastava učenika 3.a i 3.b razreda

Autor: Mihaela Martinčić, Tamara Žiga, 10. 11. 2015.

Unatoč jakoj kiši u ponedjeljak, 19.10 2015. hrabro smo krenuli na planiranu terensku nastavu  „Po Međimurju“.  Ukrcali smo se u udobni autobus i krenuli prema Čakovcu.  Najprije smo bili gosti u Centru za zaštitu i spašavanje gdje su nas ljubazni djelatnici upoznali sa svojim radom, a svjedočili smo i stvarnim pozivima na broj 112 što nam je bilo izuzetno zanimljivo i uzbudljivo.  Kako bi dobili potrebnu energiju za daljnje aktivnosti okrijepili smo se sendvičima i sokovima u holu jednog trgovačkog centra.  Šetnja centrom Čakovca odvijala se kratko uz pomoć kišobrana i kišnih kabanica. Jedva smo čekali da se sklonimo u suhe prostore Muzeja Međimurja. Tamo smo uživali u radionicama (izrada posuda od gline i tkanje) i razgledali stalni postav u pratnji naše Dobravčice Janje Kovač. Završetak naše „turneje“ bio je na Obiteljskom gospodarstvu obitelji Trstenjak koji su nas dočekali sokićima i desertom i proveli svojom kućom koja obiluje starinskim vrijednim predmetima te ispričali mnogo zanimljivih priča o uporabi različitih alata. Samljeli smo i nešto kukuruza u domaće zdravo brašno.