Završen projekt udruge za djecu i mlade Novi svijet "Povjetarac - Bonaca – V. dio"

Autor: Mihaela Martinčić, 15. 6. 2015.

U drugom polugodištu nastavljen je rad na projektu Povjetarac- Bonaca – 5.dio kroz niz ciljao osmišljenih radionica za učenike šestih razreda kako bi stekli potrebne kompetencije za miritelje. Radionice su bile vrlo zanimljive učenicima koji su redovito svakog utorka ostajali poslije nastave i marljivo učili o medijacij i kako postati dobar miritelj, a sve u cilju smanjenja vršnjačkog nasilja među mladima. Učenici miritelji moći će pomoći vršnjacima u nenasilnom rješavanju sukoba. Voditeljice su bile Renata Dolenec, učiteljica hrvatskog jezika i građanskog odgoja i pedagoginja Mihaela Martinčić. U mjesecu svibnju posjetili su nas iz udruge „Novi svijet“ iz Siska Lidija Tomljenović Kovačić, predsjednica udruge, i Suzana Telar, trenerica učitelja medijatora koje su bilezadovoljne provođenjem projekta. Na kraju nastavne godine održana je posljednja radionica na kojoj je provedena evaluacija projekta te su učenici primili diplome za svoj rad. Kako je bilo tijekom radionica pogledajte pod opširnije.