Kviz "Koliko poznaješ Hrvatski sabor?"

Autor: Mihaela Martinčić, Renata Heric, 3. 4. 2015.

U petak, 27. ožujka 2015., učenici naše škole, Marko Korotaj iz 6.b, Nika Lukša iz 7.a i Bruno Zvonar iz 8.b razreda,  sudjelovali su u kvizu „Koliko poznaješ Hrvatski sabor?“. Kviz je bio organiziran od strane Službe za građane Hrvatskog sabora u suradnji s Agencijom za odgoj i obrazovanje i Ministarstvom znanosti, obrazovanja i sporta. U kvizu se provjeravalo koliko učenici osnovnih škola poznaju Hrvatski sabor i njegovu ulogu u hrvatskoj povijesti, što znaju o ustroju i načinu rada te važnim odlukama i zakonima koje je Sabor donio kroz povijest, o pravima i odgovornostima saborskog zastupnika te o znamenitim pojedincima koji su dali poseban doprinos u radu Sabora. Naši učenici su osvojili ekipno 12. mjesto od ukupno 83 škole sudionice i svojim znanjem pokazali da puno znaju o Hrvatskom saboru.