Osnovna škola Donja Dubrava

OPĆE VIJESTI

Županijski prvaci u odbojci!

Autor: Mihaela Martinčić, Anica Benjak, 16. 2. 2015.

U petak 13.2.2015. godine  u OŠ Mursko Središće naša ekipa ŠŠD „Drava“ na finalnom Županijskom natjecanju u odbojci za učenike osvojila je 1.mjesto!
Za ekipu ŠŠD «Drava» su igrali Jura Orehovec, Filip Tišler, Filip Mirić, Patrik Matotek, Dorian Jakupak, Emanuel Herc, Josip Lisjak, Mario Mikor i Matija Lukša. Čestitamo učenicima i njihovoj učiteljici TZK Anici Benjak na postignutom uspjehu! Tijekom cijelog turnira  učenici su prikazali odličnu igru, borbenost i zajedništvo.Osvajanjem prvog mjesta plasirali smo se na poluzavršnicu državnog prvenstva koje se igra 24.2.2015. godine.

Na natjecanju je sudjelovalo 10 ekipa koje su bile podijeljene u 2 grupe od po 5 ekipa.

Naša ekipa je bila u grupi sa OŠ Prelog, OŠ Kotoriba, OŠ Pribislavec te OŠ Nedelišće.

Pobjedivši najprije ekipu OŠ Kotoriba s 2:0, po setovima  25:18 i 25:12 te zatim ekipu OŠ Nedelišće također s 2:0, po setovima 25:16 i 25:10, učenici su izborili nastup u polufinalu turnira gdje su igrali protiv ekipe OŠ Prelog.

Ta utakmica je također završila rezultatom 2 : 0 (25 : 18, 25 : 19) za našu ekipu.

U finalnom susretu igrali smo protiv ekipe OŠ Kuršanec koja je branila titulu prošlogodišnjeg pobjednika.

Susret je većim dijelom prvog seta bio izjednačen, a učenici obiju ekipa su svojom igrom pokazali da su zasluženo u finalu natjecanja. Naši učenici su u završnici seta imali više koncentracije i strpljenja u igri te su ga dobili rezultatom 25:20.

U drugom setu su počeli igru odličnim servisom te ubrzo stekli prednost koja je bila nedostižna za protivnika, a set je završio rezultatom 25 : 9.

Još jednom čestitamo na postignutom uspjehu!