Noć muzeja

Autor: Mihaela Martinčić, 30. 1. 2015.

Ovogodišnja jubilarna, deseta Noć muzeja će se održati 30. siječnja 2015. godine od 18:00 sati do 01:00 sati uz slobodan ulaz za sve programe.

U Muzeju Međimurja u Čakovcu, u 18 sati bit će otvorena izložba – Večernji soirée: Fin de siècle u Čakovcu, koja je posvećena građanskom Čakovcu s «kraja stoljeća». Izložba je atraktivna rekonstrukcija večernjeg društvenog događaja, koja uprizoruje sve njegove faze, od kuhanja jela u kuhinji, do obavezne zabave uz glazbu i društvene igre u salonu. Atraktivni povijesni kostimi, žive slike, modna revija inspirirana modom s kraja 19. stoljeća, degustacija jela spravljenim prema starim receptima bit će tek dio događanja u čakovečkoj Noći muzeja koja će završiti programom u kafiću Arcus.

Muzej Croata Insulanus u Prelogu upriličit će u Noći muzeja izložbu Borisa Leinera, akademskog kipara i poznatog hrvatskog glazbenika, dok će u Knjižnici i čitaonici Grada Preloga biti izložene knjige iz ciklusa „Grička vještica“ Marije Jurić Zagorke, donatora dr. Matije Berljaka. Glazbeni program na preloškoj Noći muzeja bit će organiziran u suradnji s Koncertnim uredom iz Varaždina.