Projekt Povjetarac-Bonaca-5.dio

Autor: Mihaela Martinčić, 6. 10. 2014.

Projekt Povjetarac- Bonaca – 5.dio osmišljen je za učenike šestih razreda kao prevencija nasilja među mladima putem vršnjačke medijacije uz razvijanje intelektualno-socijalnih kompetencija, pozitivnu komunikaciju te nenasilno rješavanje sukoba. Ministarstvo znanosti obrazovanja i sporta sufinancira ovaj projekt kojeg je osmislila sisačka udruga za djecu i mlade „Novi svijet“, a provodit će se u četiri osnovne škole. Projekt je predstavljen 2.10. 2014. godine u Sisku na konferenciji za novinare uz nazočnost svih partnera te je poslije održan i radni sastanak. Škole partneri su:  Osnovna škola Stjepan Radić, Božjakovina; Osnovna škola Donja Dubrava; Osnovna škola Okučani i Osnovna škola Braća Ribar, Sisak.