XVIII. SUSRET MLADIH

Autor: Mihaela Martinčić, 12. 10. 2014.

XVIII. SUSRET MLADIH održao se od 9. do 11. listopada 2014. godine u našoj školi. Projekt se temelji na dugogodišnjoj suradnji (19 godina) koja se realizira uzajamnim susretima s Osnovnom školom i dječjim vrtićem sa dvojezičnom nastavom iz Bizonje u Mađarskoj. U projekt su uključeni učenici, učitelji, roditelji i lokalna zajednica. Ovaj susret sufinanciran je i od Ministarstva znanosti obrazovanja i sporta.

Naši prijatelji iz Bizonje doputovali su u četvrtak 9. listopada u ranim poslijepodnevnim satima. Dvadesetčetvero učenika stiglo je u pratnji triju učiteljica i ravnateljice škole. Nakon kratke okrijepe i odmora održan je svečani dio susreta u sklopu integriranog dana „Jesenja sonata“ .

Drugog dana učenici iz Bizonje posjetili su glavni grad Hrvatske, Zagreb. Razgledali su najznačajnije građevine, upoznali se sa prošlošću u Muzeju grada Zagreba, posjetili su Hrvatski sabor i na kraju se prošetali glavnim gradski trgom.

U subotu su održane jezična,  informatička  i rekreativna radionica. Naše drage prijatelje ispratili smo u ranim poslijepodnevnim satima uz obećanje da se vidimo dogodine u Bizonji.