Terenska nastava trećih razreda

Autor: Mihaela Martinčić, Koraljka Jakupak-Popović, 29. 5. 2014.

Učenici 3.a i 3. b razreda bili su na terenskoj nastavi 22.05.2014.godine. Putovanje je započelo u Čakovcu, središtu naše županije, razgledavanjem Secesijske palače, crkve sv. Nikole i Starog grada. U Starom gradu Zrinskih učenici su posjetili i zavičajni Muzej Međimurja te su ponovili gradivo o prošlosti našeg zavičaja. U duhu prošlosti otputovali su do Selnice i tamo posjetili prvi hrvatski Muzej old timer vozila. Osim jedinstvene zbirke starih automobila, traktora, motorkotača i ostalih transportnih sredstava učenici su imali prilike vidjeti i replike starih zanatskih radionica s izvornim alatom.

U Žabniku su posjetili mlin na rijeci Muri. Zbog velikog vodostaja rijeke Mure vožnja skelom nažalost nije bila moguća. Zadovoljili su se razgledom voda tekućica i stajaćica.
Ukusnim ručkom i sladoledom osladili su se u Turističkom centru Cimper u Murskom Središću. Bilo je tu vremena i za nogomet, tobogan, ljuljačke…Dobro odmoreni nastavili su put prema ranču „Ponyland“. Nakon što su razgledali domaće životinje (guske, patke, kokoši, kuniće, ovce, koze, magarce, patuljaste praščiće, pony konjiće…) i naučili nešto o njima ohrabrili su se i zajahali pony konjiće. Snage za igru na lijepom ranču još je uvijek bilo.
Bez obzira na umor i vrućinu uz pjesmu sretno su stigli kući.