Festival matematike u Lipiku

Autor: Mihaela Martinčić, Anđelko Lisjak, 3. 6. 2014.

Osmero učenika naše škole sudjelovalo je 23.5.2014. na jednom festivalu. Nisu pjevali već su rješavali matematičke zadatke. Naime, u Lipiku se tog dana održao „Festival matematike“ na kojem su učenici grupno rješavali zadatke. Inače na samom festivalu sudjelovalo je oko 500 učenika iz 34 grada i 43 škole, dakle impresivan broj sudionika. Naša škola je prvi put sudjelovala na takvom natjecanju, a predstavljale su nas dvije ekipe: ženska u kojoj su bile učenice Mirta Strbad, Barbara Čižmešija, Hana Horvat i Nika Fabić i muška ekipa u kojoj su bili učenici Mislav Miser, Filip Bogomolec, David Štirinić i Filip Rafael. Voditelj učenika bio je učitelj matematike Anđelko Lisjak. Posebno se zahvaljujemo gospodinu Vladimiru Fabiću koji je svojim autom vozio četiri učenice u Lipik i bio  je naš glavni navijač.

Poslije ekipnog natjecanja održano je i pojedinačno natjecanje učenika. Peti razredi su se natjecali u kategoriji „Najbolji rješavatelji računa“, a šesti razredi u kategoriji „Najbolji rješavatelji linearnih jednadžbi“. Šesti razredi su se natjecali zajedno sa sedmim i osmim pa se nije ni očekivao neki visoki plasman. Najbolji je bio Mislav Miser koji je bio 41. od osamdesetak natjecatelja. Zato su dobre rezultate ostvarili učenici petog razreda. Filip Rafael bio je 4. , a Nika Fabić  5. od 51 natjecatelja što je za svaku pohvalu.

Osim što su rješavali zadatke učenici su se međusobno družili, igrali odbojku dok se čekalo natjecanje, prošetali smo Lipikom, bili na sladoledu u Daruvaru, vidjeli puno toga i umorni, ali zadovoljni se vratili kući.