Dan obitelji i sporta

Autor: Mihaela Martinčić, 24. 5. 2014.

Dan obitelji i sporta i ove je godine okupio veliki broj roditelja. Prvi dio obilježen je predstavljanjem Centra za socijalnu skrb Čakovec, podružnice Obiteljski centar čija je uloga unapređenje kvalitete života obitelji. Voditeljica Lidija Vinković, dipl. soc. radnik, i Jelena Ptiček, psiholog, predstavile su rad  Obiteljskog centra. Njima se obitelji mogu obratiti ukoliko imaju potrebu za bilo kojim oblikom pomoći i podrške u svezi razvoja i odrastanja djece, ostvarivanje skladnih obiteljskih i partnerskih odnosa, osobnih poteškoća te potrebe za adekvatnim pravnim savjetom.Više o svemu pročitajte pod opširnije i zavirite u foto-galeriju.

Roditeljima je predstavljena brošura Zavoda za javno zdravstvo Međimurske županije: Svijet oko nas i u nama. Brošuru su ispred Djelatnosti za zaštitu mentalnog zdravlja, prevenciju i izvanbolničko liječenje ovisnosti Zavoda za javno zdravstvo Međimurske županije predstavile voditeljica Diana Uvodić-Đurić, dr. med. i Berta Bacinger Klobučarić, psiholog. Svi učenici od 1. do 4. razreda dobili su brošuru na poklon. Voditeljica Djelatnosti za zaštitu mentalnog zdravlja, prevenciju i izvanbolničko liječenje ovisnosti Diana Uvodić-Đurić, dr.med  ukratko je predstavila rad  Centra za ovisnost, Savjetovališta za djecu i mlade te Savjetovališta za alkoholom uzrokovane probleme i alkoholizam.

Drugi dio poslijepodnevna obilježen je sportskim aktivnostima roditelja i djece. Zajednički susret zaključen je slasnim grahom kojeg je po običaju pripremila školska kuharica Milica Švenda.