Predmetni projekt: Škola glagoljice

Autor: Mihaela Martinčić, Renata Dolenec, 5. 5. 2014.

Učenici šestog razreda na satu hrvatskog jezika realizirali su projekt Škola glagoljice. Ponovili su znanja o Bašćanskoj ploči i naučili glagoljična slova. Zabavljajući se, svaki učenik izradio je dočitnicu (straničnik, bookmarker) na kojoj je glagoljicom napisao svoje ime. Osim što su pokušali pisati starim hrvatskim pismom, učenicima će dočitnica ostati kao uspomena i označivač stranica pri čitanju lektira i raznih knjiga.