Terenska nastava drugih razreda

Autor: Mihaela Martinčić, Damir Dolenec, 7. 5. 2014.

Učenici drugih razreda naše škole bili su na terenskoj nastavi 5. svibnja 2014. godine u Zagrebu. Zanimljiv dan započeo je posjetom Hrvatskoj radio - televiziji. Tamo su učenici naučili zanimljive stvari o nastajanju radio i televizijskih emisija. Posjetili su i televizijske studije gdje se snimaju emisije koje rado gledaju na malim ekranima. Najviše oduševljenja bilo je u tzv. " plavoj " sobi u kojoj su se djeca našla okružena scenografijom iz TV vrtića -  popularne dječje emisije koju su rado pratili u mlađoj dobi.

Nakon ovog poučnog posjeta terenska je nastava održana u kazalištu " Žar ptica " gdje su učenici pogledali dječju predstavu " Dnevnik Pauline P." Da bi ovakav sadržajan raspored bio podnošljiv, učenici su se  okrijepili sendvičima i sokovima koji su plaćeni novcem od školskog projekta naziva " Skupljajmo plastične boce" u koji su  učenici uključeni od početka školske godine.
Posljednja kulturna ustanova predviđena za obilazak bio je Hrvatski školski muzej. Tamo su se učenici našli okruženi školskim predmetima iz prošlih vremena i iskušali pisanje kredom po učeničkim pločicama. Najhrabriji učenici odjenuli su i školske uniforme iz 19. stoljeća.
Šetnja Zagrebom iskorištena je za slikanje ispred katedrale, vožnju uspinjačom, razgledavanje željezničkog kolodvora te ponavljanje gradiva iz prometne kulture. Povratak kućama iskorišten je za kratku stanku s neizbježnim sladoledom uz koji su se prepričavale dogodovštine toga dana.