Sakupljanje elektronskog otpada - Akcija Zelena čistka

Autor: Mihaela Martinčić, Mirjana Ribić, 23. 4. 2014.

Dragi naši mještani,

ovim putem vas pozivamo da se priključite najvećoj akciji Zelena čistka - jedan dan za čisti okoliš. Akcija  će se provesti u našoj školi, u suradnji s tvrtkom DUMA ELEKTRONIKA iz Varaždina, kao organizirana  akcija skupljanja električnog i elektroničkog otpada, EE-otpada.

Sakupljanje EE otpada provodit će se u prostoriji kod školske dvorane  Osnovne škole Donja Dubrava u srijedu 23.4. i četvrtak 24.4. 2014.  od  7 do 18 sati.

Opće je poznato da EE otpad sadrži mnoge štetne tvari za okoliš i zdravlje ljudi, stoga takav otpad ne bismo smjeli odlagati zajedno s komunalnim otpadom.

Ovim putem vas pozivamo da svoj EE otpad ne bacate u smeće, već ga prikupite i donesete nama kako bismo se zajedno pobrinuli za njegovo pravilno odlaganje.

Ukoliko imate veći uređaj/uređaje, a niste u mogućnosti donijeti ga na sabirno mjesto,  javite svoju  adresu  i kontakt telefon  u Školu, a mi ćemo se pobrinuti za njegovo odlaganje!

EE otpad čine: rashladni uređaji, hladnjaci, ledenice, strojevi za pranje rublja i posuđa, električni štednjaci, mikrovalni uređaji, klima uređaji, električni uređaji za grijanje, tosteri, usisavači, pomoćni električni pribor u kuhinji, glačala, uređaji za šivanje, aparati za kavu, aparati za njegu tijela, računala, pisači, telefoni, faks- uređaji, kopirni uređaji, TV i radio uređaji, videokamere, videorekorderi, videoigre, rasvjetna oprema, bušilice, pile, alati za košenje, alati za zavarivanje

Donesi i ti svoje stare elektroničke uređaje !