Nastavak razrednog projekta " Moj Vidovec"

Autor: Mihaela Martinčić, Damir Dolenec, 5. 3. 2014.

Realizaciju projekta " Moj Vidovec" učenici drugog razreda Područne škole Donji Vidovec započeli su u prvom polugodištu posjetima važnih ustanova u mjestu. Tako su posjetili mjesni vatrogasni dom te zgradu Općine. U drugom polugodištu projekt se nastavio obilaskom mjesnom muzeja te poštanskog ureda.

Učenici su zbirku mjesnog muzeja smještenu u zgradi župnog dvora obišli nakon obrade nastavne jedinice Kulturne ustanove s ciljem ponavljanja znanja o naučenom. Također, na satu hrvatskog jezika učenici su opisivali neke od predmeta koji danas više nemaju uporabnu vrijednost, poput tintarnice i petrolejke. Uz mnoštvo starinskih predmeta, mjesni se muzej može pohvaliti i knjižnicom s velikim brojem knjižne građe, od koje najstarija knjiga datira iz dalekog 16. stoljeća.

Posjet poštanskom uredu realiziran je nakon što su učenici pročitali lektirno djelo " Poštarska bajka". Tamo su zatekli poštara s njegovom teškom torbom koji im je ispričao neke doživljaje iz svog zanimljivog posla. Za sjećanje na ovaj posjet učenici su dobili razglednice koje će iskoristiti na satu hrvatskog jezika kada će ponavljati gradivo nastavne jedinice Pisanje čestitke i razglednice.