LIK-Natjecanje –izložba učenika iz područja vizualnih umjetnosti i dizajna

Autor: Mihaela Martinčić, 17. 2. 2014.

U petak, 31.1.2014. godine održano je školsko natjecanje iz likovne kulture, LIK 2014. Odabrani učenički radovi proslijeđeni su Županijskom povjerenstvu. Učenici odabranih radova su: Nika Fabić,5.r., Klara Petraš,5.r., Nika Lukša,6.r., Hana Horvat,6.r., Vida Štefić,6.r., Jura Orehovec,7.r., Dejanira Blažeka,7.r., Gabrijela Erdelji,8.r., Ivana Balent,8.r. i Mirela Kuzmić,8.r.
Županijsko natjecanje održat će se 28. 2. 2014. godine, a škola domaćin je II. OŠ Čakovec. Sama izložba odabranih radova bit će izložena u Scheierovoj zgradi u Čakovcu.

Tema–poticaj: IGRA POLJA I OBLIKA / plakat
Likovna tehnika: kolaž iz mape ili računalna grafika
Učenici su u tehnici kolaža morali izraziti plakat  sa prikazom tradicionalne društvene igre- mikado, čovječe ne ljuti se, karte, šah, domino, mlin.
Učenici su morali:
- upoznati / odigrati razne tradicionalne društvene igre za stolom: šah, dama, čovječe ne ljuti se, domino, trilja, karte i sl.
- maštovito osmisliti nove oblike / figure za poznate tradicionalne društvene igre za stolom
- usvojiti medij vizualnih komunikacija kroz formu plakata
- individualno istraživati odnose likovnih/ vizualnih elemenata na brižljivo odabranim primjerima hrvatskih i svjetskih umjetničkih djela.
Učiteljica likovne kulture: Viktorija Balog Mikac