Noć muzeja u Muzeju Međimurja Čakovec

Autor: Mihaela Martinčić, 31. 1. 2014.

U petak 31. siječnja, od 18 do 01 sati, u većini hrvatskih muzeja održavat će se kulturna manifestacija Noć muzeja, koja se već tradicionalno održava se i u Muzeju Međimurja Čakovec.
U toj se prigodi posjetiteljima našeg muzeja svojom kulturnom i povijesnom ostavštinom te gospodarskim mogućnostima, predstavlja po jedna međimurska općina ili grad. Ove godine to će biti općina Belica, odnosno njezina pripadajuća naselja Belica i Gardinovec.
Uz besplatan ulaz, posjetiteljima muzejskih postava dijelit će se topli napitci, a Beličanci i Gardinovčani  počastit će ih bogatim kulturnim programom i specijalitetima domaće kuhinje.  Svečano otvorenje Noći muzeja u Čakovcu bit će upriličeno u 18 sati u Svečanoj dvorani Muzeja Međimurja Čakovec.
Molimo vas da svojom nazočnošću uveličate otvorenje i razgledate novoouređene muzejske postave. Zahvaljujemo se na odazivu i srdačno vas pozdravljamo.

mr. sc. Vladimir Kalšan
                                              Ravnatelj Muzeja Međimurja Čakovec