Večer matematike u OŠ Donja Dubrava

Autor: Mihaela Martinčić, Anđelko Lisjak, 11. 12. 2013.

U OŠ Donja Dubrava, 4.prosinca 2013., održana je po prvi put Večer matematike.
Večer matematike organizirana je u suradnji s Hrvatskim matematičkim društvom, a zamišljena je kao skup interaktivnih radionica u kojima sudjeluju učenici i njihovi roditelji.
Više o svemu pročitajte i pogledajte pod opširnije i u foto-galeriji.

Učenici i roditelji igrali su razne matematičke igre, rješavali su matematičke zadatke koje su igre od njih zahtijevale, natjecali su se jedni protiv drugih te se zajedno borili protiv „teških“ zadataka. Bilo je svega: smijeha, veselja, nerviranja…. Neki roditelji su se podsjetili na školske matematičke dane, neki su pokazali zavidno znanje, a djeca su bila najponosnija kad su roditeljima objašnjavala kako treba riješiti neki zadatak. Uglavnom, cilj je ostvaren: zajedničko druženje, a i učenje matematike uz igru. Tih sat vremena proteklo je vrlo brzo, a neki od učenika i roditelja ostali su i dulje proučavajući pametnu ploču.
Radionice su se održavale u 7 učionica. Svaki razred iz razredne nastave imao je svoju učionicu, kao i 5. i 6. razred, dok su 7. i 8. razredi bili u istoj učionici.
Ukupno je sudjelovalo 64 učenika, 42 roditelja i 12 djelatnika škole ( učitelji, asistenti, pedagoginja i ravnateljica). Raduje činjenica da je posebno velik odaziv bio u razrednoj nastavi ( 37 učenika i 28 roditelja ) što govori da se najmlađi vole igrati i družiti s roditeljima pa makar to bilo vezano uz matematiku.