Projekt " Moj Vidovec"

Autor: Mihaela Martinčić, Damir Dolenec, 19. 11. 2013.

Učenici drugog razreda Područne škole Donji Vidovec dogovorili su početkom školske godine načine realizacije projekta " Moj Vidovec". Projekt će se realizirati kroz cijelu školsku godinu na način da se nastavne teme iz prirode i društva prošire izvanučioničkom nastavom posjetama važnim ustanova u mjestu. U prvoj fazi projekta učenici su proširili znanje iz nastavne teme Upoznajmo svoje mjesto posjetom općinskom načelniku te iz nastavne teme Zaštita od požara posjetom Dobrovoljnom vatrogasnom društvu Donji Vidovec.

Općinski načelnik, gospodin Josip Grivec, upoznao je učenike s radom općine i ukratko je objasnio povijest i razvoj  mjesta. Kod vatrogasaca djeca su se upoznala sa spravama i opremom za gašenje požara, a upoznati su i s poduzimanjem potrebnih mjera za zaštitu od požara.