Edukacija učenika u području zaštite i spašavanja

Autor: Mihaela Martinčić, 18. 11. 2013.

I ove školske godine, 12. i 14. 11. 2013. godine područni ured Državne uprave za zaštitu i spašavanje Čakovec  proveo je akciju u sklopu programa "Nacionalna edukacija djece u području zaštite i spašavanja", a edukacija se provodi za učenike 1. i 2. razreda kako bi djeca školske dobi  naučila kako se treba ponašati u slučaju elementarnih nepogoda: potresa, požara i poplava. Predavanje za učenike matične i područne škole održali su voditelj odjela za preventivne i planske poslove iz  područnog ureda DUZS Čakovec mr. sc. Ferid Kašmo  i Spomenko Gojsek predstavnik policije iz PP Prelog.