17.susret mladih u Bezenye (Mađarska)

Autor: Mihaela Martinčić, 20. 10. 2013.

Učenici naše škole ove su godine posjetili prijateljsku školu u Republici Mađarskoj, školu u mjestu nedaleko slovačke i austrijske granice gdje žive gradišćanski Hrvati – mjesto Bezenye (Bizonju).  U tri dana druženja sa svojim vršnjacima (od 10.listopada do 13.listopada 2013.) saznali su mnogo novih stvari, a posebno su ih obradovali izleti u gradove Gyor i Mosonmagarovar te razne zabave.

U Gyoru su se upoznali s povijesti grada i njegovim sakralnim spomenicima, a posebno su sretni bili nakon posjeta Futura centru u Mosonmagarovaru. Futura centar je svojevrsni muzej budućnosti, mjesto gdje učenje fizike, kemije i biologije može postati zabava. Isprobali su svakojake pokuse, otkrivali razne tajne i iskušali se u nemogućim vještinama. Jednostavno, vremena je bilo premalo za sve što su htjeli probati, vidjeti i saznati.

Tri dana posjeta brzo su prošla. Na radionicama u školi naučili su i poneke mađarske riječi. Bilo je jako zanimljivo i posjet će svi dugo pamtiti. Tužna, ali ispunjena srca krenuli su kućama, a domaćinima su obećali novi susret što prije.