Rezultati provedene akcije "Solidarnost na djelu"

Autor: Mihaela Martinčić, 15. 10. 2013.

Zahvaljujemo svim mještanima Donje Dubrave i Donjeg Vidovca koji su se  i ove godine uključili u akciju Crvenog križa  „Solidarnost na djelu - 2013.“ te su pokazali razumijevanje za potrebite. Zahvaljujemo i učenicima  koji su u petak 11.10.2013. godine usprkos lošem vremenu  proveli akciju. U akciji je sudjelovalo 62 učenika od 5. do 8. razreda.

Kao i svake godine prikupljali smo novac putem novčanih bonova u apoenima od 5,00kn i 10,00 kn. Prikupilo se  ukupno 4.202,00 kn, u Donjem Vidovcu 1.797,00 kn i u Donjoj Dubravi 2.405,00 kn. Prikupljeni novac predaje se Gradskom društvu Crvenog križa Čakovec, a oni  ta novčana sredstva raspoređuju: 40% ostaje školama, a uplaćuje se na žiro-račun škole, 15% ide na troškove akcije, 35% ostaje za solidarne svrhe GDCK Čakovec i 10% uplaćuje se u HCK u Zagrebu.