Shema školskog voća- "Jedem voće, mislim zdravo!"

Autor: Mihaela Martinčić, 5. 10. 2013.

Naša škola je jedna od 835 škola u Republici Hrvatskoj koja je dobila mogućnost da sudjeluje u projektu Sheme školskog voća od školske godine 2013./2014.
Shema školskog voća mjera je koja bi trebala oblikovati prehrambene navike djece od 1. do 4. razreda osnovne škole i tako pridonijeti povećanju potrošnje voća i povrća u svakodnevnoj prehrani.

Škole i učenici koji će sudjelovati u Shemi školskog voća najmanje jednom tjedno dobivat će besplatno mandarine, jabuke, kruške, šljive, breskve, nektarine, trešnje, jagode, rajčice ili mrkve.
Ovaj projekt je već petu godinu u primjeni u državama članicama EU.
Razdoblje provedbe projekta je od 01. kolovoza 2013. do 31. srpnja 2014. tijekom 35 tjedana školske godine.