Izvanučionička nastava drugog razreda

Autor: Mihaela Martinčić, Damir Dolenec, 25. 9. 2013.

Obilaskom središta Donjeg Vidovca te imenovanjem značajnih građevina koje se tu nalaze počela je izvanučionička nastava učenika drugog razreda predviđena za nastavni predmet priroda i društvo. Izlaskom iz učionice i šetnjom mjesnim trgom učenici su uočili da se na trgu kućni brojevi označavaju kružno, u smjeru kazaljke sata. Nastavljajući šetnju mjesnim ulicama, učenici su primjetili da se neparni kućni brojevi nalaze s lijeve, a parni s desne strane ulice, a čitali su i imena ulica kojima su prolazili.

Navedene spoznaje iz prirode i društva bit će vrlo korisne za povezivanje znanja s nastavnim predmetom hrvatskog jezika kada će učenici učiti o velikim početnim slovima u imenima naseljenih mjesta, ulica i trgova te kada će učiti o pravilnom pisanje adrese u čestitkama i razglednicama. Sve spomenuto bit će dobra motivacija za omiljeno lektirno djelo koje će učenici u ovom razredu pročitati, a to je " Poštarska bajka" Karela Čapeka.