Škola u prirodi

Autor: Mihaela Martinčić, Tamara Žiga, 17. 5. 2013.

Učenici 4.a i b razreda bili su od 6. do 9. svibnja ove godine sa svojim učiteljicama u Školi u prirodi. Krenuli su na avanturističko putovanje prema Novom Vinodolskom u ponedjeljak u ranim jutarnjim satima. Putovanje je bilo ugodno i zabavno. Iako ih je u NP Risnjak pratila kiša, zajedno s vodičem prošetali su stazom Leska i saznali mnogo zanimljivih stvari o biljkama i životinjama nacionalnog parka. U Novom Vinodolskom su boravili u hotelu  „Lišanj“ koji je smješten na samoj obali mora. Osim razgledavanja starog dijela grada, puno su boravili na plaži i istraživali obalu te igrali razne igre. Kupali su se u hotelskom bazenu s morskom vodom. Posjetili su otok Krk (grad Krk, Punat, otočić Košljun, Vrbnik) i grad Crikvenicu. Na povratku kući uzbuđeno su se stepenicama spustili na dubinu od 75 m u utrobu Zemlje u špilji Lokvarki. Kako im je bilo pogledajte pod opširnije.