Prvi eTwinning projekt u školi

Autor: Mihaela Martinčić, 8. 4. 2013.

Naša škola po prvi je put ušla u  eTwinning projekt pod nazivom „ My family“. Projekt traje godinu dana, točnije do travnja 2014. godine. Tijekom tih godinu dana 11 partnera će raditi na cilju projekta, a partneri su škole iz Poljske, Španjolske, Italije, Turske, Bugarske, Rumunjske i naša škola iz Hrvatske. Više o projektu pogledajte pod opširnije.

Cilj projekta je upoznati kulturu i običaje naših partnera i upoznati se međusobno kroz pisma, e-mailove, video-konferencije na Skype-u i Facebook-u, fotografije, prezentacije i dopisivanja na Twinspace-u.

U ovom projektu sudjeluju učenici šestih razreda koje vodi učiteljica Željka Novak i učenici petih razreda koje vodi učiteljica Ivana Vimer. Osim što će učenici steći samopouzdanje u korištenju engleskog jezika te poboljšati pismene i usmene vještine, upoznat će i svoje vršnjake iz drugih država. Na taj način će naučiti kako prihvatiti različitosti i tuđa mišljenja.

Nadamo se da će na kraju projekta biti i nekih pravih prijateljstava.

Izvor: Željka Novak