Osnovna škola Donja Dubrava

OPĆE VIJESTI

Košarka i mali nogomet

Autor: Anica Benjak, Mihaela Martinčić, 14. 2. 2013.

Završila su županijska natjecanja u košarci i malom nogometu. Naša škola imala je ekipe u oba Županijska finalna natjecanja.
Košarkašima je domaćin bila OŠ Mursko Središće. U finalu su sudjelovale 4 ekipe (OŠ Mursko Središće, I. OŠ Čakovec, OŠ Kotoriba te OŠ Donja Dubrava).
Osvojili smo 3.mjesto! Brončanu medalju u košarci osvojili su:  Domagoj Kuzmić, Karlo Klipić, Krešo Klipić, Ivan Lisjak, Josip Lisjak, David Miser i Filip Tišler. Više o natjecanjima pogledajte pod opširnije.

KOŠARKA

Polufinalni parovi su bili I.  OŠ Čakovec i Mursko Središće te Donja Dubrava i Kotoriba.

Rezultati:       I.  OŠ Čakovec - Mursko Središće   75 : 28

Donja Dubrava  - Kotoriba              53 : 43

Za 3. mjesto:              OŠ Donja Dubrava – OŠ Mursko Središće    59 : 22

Za 1. mjesto:              I.  OŠ Čakovec – OŠ Kotoriba                          57 : 45

Mali nogomet

Županijsko finalno  natjecanje u malom nogometu igralo se u Prelogu. U finalu je sudjelovalo 6 ekipa ( OŠ Prelog, OŠ Sveti Martin na Muri, OŠ Sveti Juraj na bregu, OŠ Nedelišće, OŠ Podturen te OŠ Donja Dubrava).
Pravo sudjelovanja na finalnom turniru stječe se osvajanjem 1. mjesta u prednatjecanju koje su naši učenici odigrali 26. studenog 2012. godine u Kotoribi gdje su  sa 2 : 1 pobjedili ekipu OŠ Sveta Marija te sa 4 : 3 ekipu OŠ Kotoriba.

Na finalnom turniru učenici su u grupi  zabilježili poraz od ekipe OŠ Podturen, a nerješeno su  igrali sa ekipom OŠ Sveti Juraj na bregu što im je donijelo priliku da se bore za 3. mjesto.

Za 3. mjesto:   OŠ Donja Dubrava –  OŠ  Sveti Martin na Muri         1 : 8  (0:0)

Za 1. mjesto:   OŠ Prelog – OŠ Podturen       5 : 1

Ekipu našeg Školskog športskog društva „Drava“ na ovogodišnjim natjecanjima predstavljali su: Leo Hajdinjak, Marko Lovrek, Ivan Podravec, Filip Mirić, Ivan Lisjak, Marin Jakupak, Emil Kovač, Dorijan Jakupak, Marko Bogomolec, Karlo Klipić I Luka Horvat.