Postani autor himne naše škole

Autor: Mihaela Martinčić, 7. 11. 2012.

Dragi učenici!
U ovoj školskoj godini pruža vam se prilika da izrazite svoju kreativnost i maštovitost pisanjem teksta školske himne.
Svoje pjesničke uratke trebate predati zaključno do 30.11.2012. godine.
Detaljnije upute pročitajte pod opširnije.

Školska himna sadržajem bi morala obuhvatiti ono što je karakteristično za našu donjodubravsku školu i život u njoj, dječje nestašluke i školske brige u crvenom kvadru s puno prozora (poželjno je da budu istaknute posebnosti naše škole).

Upute:

• sudjeluju svi učenici škole
  • pjesma mora biti napisana na književnom jeziku ili kajkavskom narječju
  • pjesma mora biti napisana u strofama (četiri strofe)
  • poželjno je da se svaka strofa sastoji od četiri stiha (četiri retka)
  • stihovi mogu biti vezani (pisani rimom)
  • obratite pozornost da je u svakom retku isti broj slogova (poželjno je da u retku ima otprilike 8 slogova)

Za sve detaljnije upute obratite se učiteljima hrvatskoga jezika.

Napisane pjesničke radove s osobnim podacima (ime i prezime, razred) možete predati učiteljima hrvatskoga jezika, učiteljici Tamari Žiga ili ubaciti u sandučić u holu škole zaključno s 30. studenim 2012. godine.

Sve prikupljene radove procijenit će stručno povjerenstvo ( učiteljica razredne nastave Tamara Žiga, učitelj hrvatskoga jezika Željko Kovač i učiteljica hrvatskoga jezika Suzana Karloci Kvakan).

Rezultati natječaja bit će objavljeni na oglasnoj ploči škole i na internetskoj stranici škole 17. prosinca 2012. godine.

Autor najboljeg rada bit će prigodno nagrađen, a njegova će se himna uglazbiti i premijerno izvesti povodom Dana škole 31. svibnja 2013. godine.

Postanite autor školske himne.

Pokažite svoj pjesnički duh i ljubav prema svojoj školi.

Nagrada je trajna uspomena na vas.

Nestrpljivo očekujemo vaše literarne ostvaraje!

Izvor: Suzana Karloci Kvakan