Međunarodni projekt razmjene straničnika

Autor: Suzana Karloci Kvakan, 13. 11. 2023.

Bookmark Exchange Project je međunarodni projekt razmjene straničnika koji organizira Međunarodna udruga školskih knjižničara (International Association of School Librarianship) povodom obilježavanja Međunarodnog mjeseca školskih knjižnica.
Cilj projekta je razmjena straničnika sa zemljom dodijeljenom u projektu, upoznavanje drugih kultura, poticanje na čitanje i korištenje straničnika te komunikacija s vršnjacima.
Ove školske godine u projekt razmjene straničnika uključili su se učenici 4.a i 4.b razreda. Učenicima 4.a razreda dodijeljena je škola partner iz Australije dok su učenici 4.b razreda straničnike izrađivali za učenike u Hong Kongu.
Nakon poučnih predavanja o pojmu i podrijetlu straničnika te prezentacije o zemlji u koju šaljemo svoje straničnike, učenici su s velikom radošću izradili kreativne straničnike koje smo poslali poštom i već nestrpljivo očekujemo kad će stići njihovi straničnici nama.