Divno druženje s našom Ivanom

Autor: Anđelko Lisjak, Suzana Karloci Kvakan, 1. 12. 2023.

Četvrtak, 30.studenoga 2023. bio je poseban dan za naš 6.b razred. Svi smo bili jako uzbuđeni i nestrpljivo smo čekali kraj 6. sata. Naime, tada nam je u posjet došla  naša  bivša učenica i naša prijateljica Ivana Haramija Matulin. Ivana je došla u pratnji njene udomiteljice gospođe Severine. Kad nam je došla u razred bili smo presretni što je vidimo,  a presretna je bila i ona što se vidjelo na njenom licu.

Za nju smo s razrednikom pripremili mali poklon, šalicu s njenim imenom kao i s našim imenima i jedan dnevnik u koji smo joj napisali dirljivo pismo. Bilo je to pravo iznenađenje za nju i tada su emocije prevladale. Bilo je tu suza, smijeha, sreće, tuge i puno razgovora. Kako i ne bi bilo kad smo svi bili jako radoznali i htjeli smo što više svega čuti od Ivane. Ivana nam je ispričala sve o svojoj novoj okolini i novoj školi. I u tom razgovoru vrijeme nam je brzo proletjelo. S jedne strane bili smo tužni što nam je vrijeme s Ivanom tako brzo prošlo, a s druge smo sretni jer znamo da je zadovoljna, dobro prihvaćena i da je stekla nove prijatelje s kojima će i dalje stvarati, nadamo se, samo lijepe uspomene na djetinjstvo.
Jako nas veseli što su naša ravnateljica Mirjana Ribić i naš razrednik dogovorili s gospođom Severinom te Ivaninim razrednikom da i mi posjetimo Ivanu i upoznamo njene nove prijatelje u školi koju sada pohađa.
S nestrpljenjem očekujemo ponovni susret s Ivanom !
                                                                                                    Dina Štefić i Bruna Rusak