Festival knjige i čitanja

Autor: Renata Dolenec, Suzana Karloci Kvakan, 16. 11. 2023.

U srijedu, 15. studenoga 2023. godine naša učenica Helena Gadanec sa svojom učiteljicom Renatom Dolenec sudjelovala je na festivalu knjige i čitanja - na završnici Nacionalnog kviza za poticanje čitanja u Nacionalnoj i sveučilišnoj knjižnici u Zagrebu. Ove godine kviz se provodio pod motom Nek ti riječ ne bude stranac…, a na završnici su posebno istaknuti prevoditelji književnih djela s raznih jezika na hrvatski jezik  - oni su se i obratili publici koja je tako pobliže upoznala tko su to prevoditelji i s čime se sve susreću u svom poslu. Nakon razgledavanja knjižnice i obraćanja prevoditelja čiji su prijevodi odabrani za ovogodišnji kviz, slijedio je prigodni kulturni program i izvlačenje nagrada pred prepunim atrijem ispunjenim ljubiteljima čitanja.