Održan 5. susret malih čuvara međimurske popevke dobravske Tete Lize Deca, moja deca

Autor: Suzana Karloci Kvakan, 21. 11. 2023.

U petak, 17. studenoga 2023. godine u našoj je školi održan peti susret malih čuvara međimurske popevke dobravske Tete Lize Deca, moja deca i veseli nas što popevka drage nam Tete Lize iz godine u godinu okuplja sve veći broj sudionika.
S ponosnom možemo reći da se na ovogodišnji natječaj uključilo petnaest škola iz naše županije i Osnovna škola Dragutina Domjanića iz Svetog Ivana Zeline u kojoj također njeguju i čuvaju međimursku popevku i uspomenu na Tetu Lizu.
U glazbenom dijelu natječaja nastupilo je pedesetak malih izvođača, a u literarni se natječaj uključilo ukupno dvadeset i dvoje učenika, dok je u likovnom izričaju prijavljeno ukupno pedeset i pet učenika sa svojim prikazom pozornice u malom.
Povjerenstvo za literarni i likovni izraz u velikom je broju kreativnih i kvalitetnih učeničkih uradaka, odabralo one najuspješnije koje donosimo u nastavku.

Na likovnom natječaju u kategoriji učenika od 1. do 4. razreda najuspješniji su bili: Andreas Novak iz Osnovne škole Nedelišće – Područna škola Pušćine, Luna Vučenik, Osnovna škola Donja Dubrava i Eva Mlinarić, Osnovna škola Tomaša Goričanca Mala Subotica.
U kategoriji učenika od 5. do 8. razreda najljepše su diorame – pozornice u malom izradile: Izabela Perhoč iz Osnovne škole Domašinec, Bruna Rusak iz Osnovne škole Donja Dubrava i Ajsa Vranović iz Osnovne škole Belica.
Na literarnom natječaju u kategoriji učenika od 2. do 4. razreda najuspješniji su bili Greta Zamuda iz Osnovne škole Tomaša Goričanca Mala Subotica, Šimun Turk iz Osnovne škole Nedelišće – Područna škola Pušćine i Tia Maria Kresinger iz Osnovne škole Ivanovec.
Među učenicima od 5. do 8. razreda najljepše stihove o Teti Lizi napisali su Katija Novak iz Osnovne škole Donji Kraljevec, Sara Žulić iz Osnovne škole Tomaša Goričanca Mala Subotica i Noa Kolar iz Osnovne škole Petra Zrinski Šenkovec.

U glazbenom dijelu natječaja uz učenike naše škole, na pozornici su se predstavili učenici iz Osnovne škole Kuršanec, I. osnovne škole Čakovec – Područna škola Novo Selo Rok, Osnovne škole dr. Ivana Novaka Macinec, Osnovne škole Sveti Martin na Muri, Osnovne škole Jože Horvata Kotoriba i  Osnovne škole Sveta Marija.

Maleni pjevači vrhunski su predstavili popevku i vjerujemo da bi Teta Liza bila jako ponosna na njih, čuvare tradicije koju je svima nama ostavila u nasljeđe.

Na memorijalu koji je organiziralo naše Kulturno umjetničko društvo Seljačka sloga, nastupila je Lea Oršoš kao najuspješnija izvođačica glazbenog dijela ovogodišnjeg susreta.

Vjerujemo da ćemo se i iduće godine okupiti u velikom broju te da ćemo svi zajedno i dalje njegovati ovo neprocjenjivo kulturno-umjetničko blago u spomena na našu dragu Tetu Lizu.