Susret malih čuvara popevke dobravske Tete Lize Deca, moja deca

Autor: Suzana Karloci Kvakan, 10. 11. 2023.

Osnovna škola Donja Dubrava i ove školske godine provodi projekt naziva „Deca, moja deca“ s ciljem očuvanja izuzetnog  glazbenog nasljeđa koje je Donjoj Dubravi i široj zajednici ostavila teta Liza jer međimurska je pjesma dragocjeni biser koji moramo sačuvati za nadolazeće generacije.
Ona nažalost više nije s nama, ali pjesma koju je s velikim veseljem uvijek pjevala i prenosila i van granica lijepe naše, ostala nam je svima kao baština koju trebamo njegovati i ponosno čuvati od zaborava.
Poziv za uključivanje u literarni, likovni i glazbeni natječaj poslan je na adrese škola Međimurske županije, a završnica projekta kao Susret malih čuvara međimurske popevke dobravske Tete Lize održat će se ovog petka, 17. studenoga 2023. godine u školskoj dvorani Osnovne škole Donja Dubrava s početkom u 17 sati.
U školskoj će dvorani biti postavljena izložba svih pristiglih i nagrađenih likovnih i literarnih radova, dok će pod svjetlima reflektora nastupiti sudionici glazbenog dijela natječaja i predstaviti se s dragom nam međimurskom popevkom. Najuspješniji od njih imat će priliku nastupiti na Memorijalu u čast Teti Lizi koji organizira Kulturno umjetničko društvo Seljačka sloga Donja Dubrava u subotu, 18. studenoga 2023. godine s početkom u 19 sati također u školskoj sportskoj dvorani.
Prošlogodišnja pobjednica našeg susreta bila je učenica iz Osnovne škole Sveti Martin na Muri Chriztel Renae Aceveda koju ste ovih dana mogli vidjeti u Supertalentu gdje se također predstavila u međimurskoj narodnoj nošnji s tradicionalnom međimurskom popevkom i osvojila zlatni gumb od strane publike.
Ove će nam se godine kao članica stručne prosudbene komisije za glazbeni dio natječaja pridružiti Jelena Žnidarić – Zsa Zsa, poznata hrvatska pjevačica rodom iz Pušćina koja uz svoj glazbeni put također voli i njeguje međimursku popevku.
Vjerujemo da su ovakvi školski glazbeni susreti odskočna daska za mnoge talentirane učenike i to nam daje dodatni podstrek u organizaciji istih.
Dođite i vi ovog petka u 17 sati u sportsku dvoranu Osnovne škole Donja Dubrava i svojim pljeskom podržite naše najmlađe čuvare ljepote glazbenog izričaja našeg kraja!