Slovastično tulumarajuće društvance

Autor: Suzana Karloci Kvakan, 31. 10. 2023.

Noćni čitateljski susret s ciljem poticanja čitanja iz užitka naglas ove je školske godine održan na malo drugačiji način. U knjiško tulumarenje uz učenike naše škole uključili su se i učenici iz Osnovne škole Ivanovec i Osnovne škole Orehovica sa svojim školskim knjižničarkama. S obzirom da su oni po prvi puta boravili u našoj školi, za sam početak susreta pripremili smo kratak program dobrodošlice koji su znalački izvele Dina Štefić i Bruna Rusak, učenice 6. razreda.

Susret s ciljem popularizacije knjige i čitanja je bio namijenjen učenicima osmih razreda, a osim čitanja, učenici i gosti imali su priliku upoznati Dobravske vrednoste kroz edukativno predavanje koje je za njih pripremila i održala učiteljica povijesti Renata Heric. Koliko su pažljivo slušali i što su sve naučili, pokazali su u natjecateljskim kreativnim igrama koje je za njih pripremila školska knjižničarka Suzana Karloci Kvakan. Najbolji znalci za svoja su znanja primili prigodne nagrade. Ovaj je susret iznjedrio nova prijateljstva, produžio popise knjiga koje će se čitati i sve nas obogatio novim saznanjima i lijepim uspomenama.

Vrijeme uz dobravske vrednote, knjigu i čitanje, uz smijeh i igru, prebrzo nam je proletjelo i već sad se zajedno radujemo novim susretima u Osnovnoj školi Ivanovec i Osnovnoj školi Orehovica.