Održana županijska razina natjecanja u čitanju naglas

Autor: Suzana Karloci Kvakan, 27. 10. 2023.

U četvrtak, 26.listopada 2023. godine, u Knjižnici „Nikola Zrinski” Čakovec, održano je županijsko Natjecanje u čitanju naglas. Riječ je o natjecanju s ciljem poticanja i popularizacije knjige, čitanja i čitanja naglas, razvijanja ljubavi prema knjizi i čitanju kao kvalitetnom načinu provođenja slobodnog vremena koje je namijenjeno učenicima osnovnoškolske dobi.
Na natjecanju je sudjelovalo 17 natjecatelja iz 9 međimurskih osnovnih škola, a među njima su bile i učenice naše škole Tesa Horvat i Bruna Rusak 6.b razreda.
Sudjelovanjem na ovakvim natjecanjima učenici stječu nova prijateljstva, produžuju svoje popise omiljenih knjiga, druže se sa svojim vršnjacima iz drugih škola i kvalitetnije provode svoje slobodno vrijeme u druženju bez ekrana.