Višednevna ekskurzija učenika sedmih razreda

Autor: Mihaela Martinčić, 29. 6. 2012.

Višednevna ekskurzija učenika sedmih razreda realizirana je od 23. do 26 lipnja  u Biogradu na Moru.Učenici su imali priliku razgledati NP Krka, pozdraviti Sunce uz zvuk morskih orgulja u Zadru, prošetati Šibenikom te istražiti Cerovačke pećine. Bilo je vremena i za kupanje i druženje.
Detaljnije o ekskurziji pročitajte pod opširnije

U subotu, 23. lipnja krenuli smo na dugo očekivano  „maturalno“ putovanje u Biograd. Nakon nekoliko sati vožnje stigli smo na odredište u hotel Bolero. Željno smo potrčali do prve plaže da se osvježimo.

Drugi dan smo upoznali  grad, istražili njegove ulice , saznali da su u njemu boravili kraljevi i knezovi i pogledali spomenik mira podignut u čast jedanaestogodišnje Sadako Sasaki, oboljele od leukemije prouzrokovane atomskom bombom bačenom 6. kolovoza 1945. na Hirošimu.

Uživali smo u zalasku sunca u Zadru i zvuku morskih orgulja, osjetili čari davne prošlosti Zadra i prisjetili se povijesti kraljevskog gradića Nina.

U Nacionalnom parku Krka osvježili smo duh i tijelo jer nas je čekala šetnja do sokolarskog centra u Dubravi gdje smo naučili nešto o sovama i sokolima.

Po dolasku u Šibenik razgledali smo grad i ubrzo  se rastrčali po malim uličicama. Posljednjeg dana prošetali smo uz Vransko jezero i rashladili se u Cerovačkim pećinama gdje nam je temperatura od 8 stupnjeva bila pravo osvježenje.

Umorni, ali zadovoljni vratili smo se svojim kućama, svatko sa svojim doživljajima i u nadi da ćemo uskoro opet moći uživati u čarima dalmatinskih gradova.

Izvor: Renata Heric