Nacionalni kviz za poticanje čitanja

Autor: Renata Dolenec, Suzana Karloci Kvakan, 18. 10. 2023.

U sklopu Mjeseca hrvatske knjige koji se obilježava od 15. listopada do 15. studenoga, učenici polaznici izvannastavne aktivnosti Čitanjem do zvijezda pod vodstvom učiteljice Renate Dolenec rješavali su Nacionalni kviz za poticanje čitanja, on line kviz organiziran s ciljem da se kod učenika dodatno potakne čitanje. Završnica kviza održat će se na kraju Mjeseca hrvatske knjige, 15.studenoga 2023. godine, u Nacionalnoj i sveučilišnoj knjižnici u Zagrebu. Ove godine kviz se održava pod sloganom „Nek ti riječ ne bude stranac…“, a učenici su svima poželjeli da im knjige ne budu strane i da ih i dalje rado čitaju!