Edukacija prvašića iz sigurnog i vještog sudjelovanja u prometu

Autor: Suzana Karloci Kvakan, 20. 9. 2023.

U sklopu nacionalne akcije "Poštujte naše znakove“, u srijedu 20. rujna 2023. godine, učenici 1.a i 1.b razreda naše škole, imali su posebnog gosta – službenicu Policijske uprave međimurske, gospođu Karmen Tomašić.  Učenici su kroz susret s policijskom službenicom sudjelovali na kratkom edukativnom predavanju kako bi se pobliže upoznali s uputama za njih, najmlađe sudionike u prometu.

Cilj ovakvih akcija je u učenika osvijestiti stalnu potrebu utvrđivanja poznavanja prometnih pravila i ponašanja i kontinuirano proširivanje dječje prometne kulture. Kako su oni sada samostalni sudionici u prometu, nužno je skrenuti im pažnju na moguće opasnosti koje se svakodnevno mogu pojaviti u kretanju i prometu.

Učenici su prilikom komunikacije o pravilima u prometu, pokazali svoju pripremljenost i znanje koje ima veliku ulogu u sigurnosti cestovnog prometa. Pozitivno su reagirali na sva postavljena pitanja, a za poklon su dobili reflektirajući ruksak.