Višednevna ekskurzija sedmih razreda

Autor: Gordana Mirović, Suzana Karloci Kvakan, 29. 6. 2023.

Mjesto Punat na Krku od 22. do 25. lipnja 2023. godine bilo je zabavnije nego inače jer su u njemu boravili naši sedmaši. Tijekom svog četverodnevnog boravka na otoku posjetili su špilju Biserujku, znamenitosti grada Krka, crkvu sv. Lucije u Jurandvoru u kojoj je pronađena Bašćanska ploča, "dragi kamen" hrvatske pismenosti. Pažljivo su slušali živopisno predavanje o tom spomeniku, a nakon toga posjetili Akvarij Baška koji pruža jedinstven doživljaj morskog svijeta i hrvatskog podmorja, kao i jednu od najvećih zbirki jadranskih školjki i puževa u Hrvatskoj. Posjetom gradu Rijeci i Trsatskoj Gradini naučili su mnogo o povijesti i tradiciji tog dijela naše domovine, a za kraj ostao je biser našeg mora - prelijepa Opatija. Uz edukativne sadržaje bilo je  dakako, vremena i za kupanje, druženje, šetnje, pjesmu i ples. Na kraju možemo reći: bio je ovo maturalac za poželjeti!