Terenska nastava 5., 6. i 8. razreda

Autor: Renata Dolenec, Suzana Karloci Kvakan, 28. 6. 2023.

Pri samom kraju školske godine učenici 5., 6. i 8. razreda upoznali su ljepote istočnog dijela Hrvatske. Sa svojim su razrednicima bili na terenskoj nastavi u Osijeku i Đakovu. Nakon posjeta Zoološkom vrtu u Osijeku, prošetali su uz rijeku Dravu, vozili se kompom (skelom) preko Drave do grada i razgledali centar Osijeka, osječku konkatedralu i pojeli fini sladoled. Nakon toga posjetili su Ergelu Đakovo, pregledali staje te pobliže upoznali poznatu hrvatsku pasminu konja – lipicance. Nakon obilaska ergele, razgledali su đakovačku katedralu i centar Đakova. Kući su se vratili bogatiji doživljenim i viđenim, nasmiješeni i pomalo umorni.