Mali izviđači - razredni projekt 5.b razreda

Autor: Suzana Karloci Kvakan, 20. 6. 2023.

U utorak 13. lipnja 2023. godine posjetili smo zajedno s razrednikom imanje obitelji Štefić. Imanje smo posjetili u sklopu našeg razrednog projekta „MALI IZVIĐAČI“. Iako nam vrijeme  dugo nije bilo naklonjeno pa smo odgađali odlazak, sad se projekt napokon, i možemo reći u potpunosti, realizirao. Taj dan je bilo prekrasno, sunčano i toplo vrijeme.
Nakon 5. sata krenuli smo pješice iz škole prema Dravi gdje se nalazi imanje. Od samog polaska znali smo da će nam biti jako zabavno i zanimljivo jer smo razred koji voli izazove, zabavu, ali voli i naučiti nove stvari.

U sklopu projekta naučili smo puno stvari o izviđačima, signalizaciji i snalaženju u prirodi, Morseovom kodu i o prirodi. Iako je vremena bilo malo, sve je bilo dobro isplanirano tako da nam je ostalo vremena i za zabavu i igru. Na imanju smo si sami, kao pravi izviđači pripremili ručak. Skupili smo granje, naložili vatru, našli prikladne grane na koje smo nataknuli hrenovke i svatko je sebi ispekao fini ručak. Bile su to najbolje hrenovke na svijetu.

Kako se imanje nalazi uz samu rijeku Dravu, okruženo prekrasnom prirodom, šumom i vodom, uz igru i zabavu „napunili smo baterije“ za posljednje ispite u ovoj školskoj godini.
Zahvaljujemo obitelji Štefić na gostoprimstvu i sokovima te hrenovkama kojima su nas počastili i nadamo se da ćemo i dalje imati takve zanimljive, poučne i zabavne projekte.
                                                                                     Bruna Rusak i Dina Štefić  5.b