Škola u prirodi

Autor: Koraljka Jakupak-Popović, Suzana Karloci Kvakan, 5. 6. 2023.

Učenici trećih i četvrtih razreda od 30. svibnja  do 2. lipnja 2023. realizirali su višednevnu izvanučioničku nastavu – školu u prirodi. Naše prvo odredište bio je Nacionalni park Krka gdje smo uživali u brojnim slapovima, jezerima, rijeci Krki te biljnom i životinjskom svijetu. Prizore kao iz bajke nećemo tako brzo zaboraviti. Dolaskom u Biograd na Moru smjestili smo se u hotel Adria. Svakodnevno smo uživali u kupanju na hotelskom bazenu, u moru i sportskim terenima gdje smo zaigrali nogomet, odbojku i košarku. Večeri smo proveli u šetnji po biogradskim ulicama i plažama. Nije nam bilo teško prošetati jer smo svaku večer zasladili ukusnim sladoledom. Na samoj obali Biograda, nekadašnjeg kraljevskog grada posjetili smo Zavičajni muzej i upoznali vrijednu baštinu iz bogate prošlosti biogradskog primorja i okolice. Uživali smo i u znamenitostima grada Zadra.

Razgledali smo simbol grada Zadra, crkvu sv. Donata, prošetali Kalelargom, najpoznatijom zadarskom ulicom, poslušali zvuk Morskih orgulja i razgledali instalaciju Pozdrav suncu. U gradu Ninu posjetili smo crkvu sv. Križa iz 9. st. poznatu i kao „najmanja katedrala na svijetu“ i spomenik biskupu Grguru Ninskom. Grad Nin poznat je i po svojim pješčanim plažama na kojima smo ubrali koju školjku i uvjerili se da je more slano. Na povratku kući posjetili smo Aquatiku – slatkovodni akvarij u Karlovcu. U akvariju se smjestila flora i fauna hrvatskih rijeka. Sklonili smo se od vrućeg lipanjskog sunca, opustili i naučili nešto novo. Okrijepili smo se u svima omiljenom restoranu McDonald's i u veselom raspoloženju nastavili put svojim kućama. Umorni i sretni zagrlili smo nestrpljive roditelje. Još ćemo dugo pamtiti ovo lijepo druženje.