Bioraznolikost voda našeg zavičaja

Autor: Suzana Karloci Kvakan, 25. 5. 2023.

U četvrtak 18. svibnja 2023. godine osam učenika naše škole pod vodstvom ravnateljice i učiteljice Monike Kanižaj Silaj sudjelovalo je na Stručnom skupu “Bioraznolikost voda našeg zavičaja” u organizaciji Međimurske prirode – Javne ustanove za zaštitu prirode. Skup je bio namijenjen članicama Zajednice škola Rezervata biosfere Mura-Drava-Dunav na području Međimurske županije - OŠ Tomaša Goričana Mala Subotica, OŠ Mursko Središće, OŠ Domašinec, OŠ Hodošan, OŠ Jože Horvata Kotoriba, OŠ Donja Dubrava i OŠ Orehovica. Stručni skup otvorio je Siniša Golub, ravnatelj Međimurske prirode, a program je nastavljen učeničkim prezentacijama provedenih aktivnosti.
Našu školu predstavila je Marija Brljak, učenica 8.a razreda. Učenici Zajednice škola su kroz kolaž zanimljivih prezentacija pokazali brojne aktivnosti koje provode s ciljem zaštite prirode u svom zavičaju. Svim članicama Zajednice škola uručene su zastave Zajednice, a nakon kratkog domjenka učenici su prošli dijelom nove poučne staze „Čovjek i rijeka‟.