Posjet Ambasade Republike Irske

Autor: Suzana Karloci Kvakan, Željka Novak Božić, 24. 4. 2023.

Na poziv učiteljica engleskog jezika, Gordane Mirović i Željke Novak Božić 21. travnja 2023.godine našu školu je posjetila Ambasada Republike Irske. Ambasadu je predstavljala zamjenica veleposlanika Dowlinga, gospođa Aisling Kearns. Naša ravnateljica, Mirjana Ribić, srdačno je dočekala gospođu Kearns i uz kratak razgovor upoznala je s radom naše škole. Zamjenica je razgledala školu i zaključila da je škola vrlo dobro opremljena. Posebno ju je oduševio okoliš škole i samo mjesto Donja Dubrava.
Za tu prigodu učenici od 5. do 8. razreda pripremili su kratke prezentacije o Irskoj i svemu što znaju o njezinoj kulturi i baštini. Nakon toga zamjenica veleposlanika je odgovarala na pitanja radoznalih učenika, ali je i ona postavila pitanja u kojima su se učenici odlično snašli i pokazali zavidno poznavanje engleskog jezika.
Na kraju posjeta dogovorena je daljnja suradnja s Ambasadom kao i posjet istoj.