Državno natjecanje mladih tehničara

Autor: Suzana Karloci Kvakan, 16. 5. 2023.

65. državno natjecanje mladih tehničara održalo se u Vodicama od 2. do 5.  svibnja  2023. godine. Organizatori državnog natjecanja mladih tehničara bili su  Ministarstvo znanosti, obrazovanja i sporta, Agencija za odgoj i obrazovanje i Hrvatska zajednica tehničke kulture. Na državno natjecanje pozvano je  257 učenika osnovnih škola koji su se natjecali u dvanaest kategorija. U kategoriji elektronika našu županiju predstavljalo je dvoje učenika. Natjecanje je sadržavalo pisanu provjeru znanja, izradu rada prema zadanoj tehničkoj dokumentaciji i izradu prezentacije za predstavljanje rada tehničke tvorevine. Iz naše  školu  natjecala se učenica 8.a  razreda  Klara Ostrugnjaj. Čestitamo  Klari na osvojenom 22. mjestu na državnom natjecanju. Za natjecanje ju je pripremala učiteljica tehničke kulture Marina Ostrugnjaj.