Florijan i ja

Autor: Suzana Karloci Kvakan, Viktorija Mikor, 28. 4. 2023.

U petak, 28. travnja 2023. godine na dan kad se u Dekanovcu rodio Florijan Andrašec (28.4.1888.), PŠ Dekanovec u Domu kulture dodjeljivala je nagrade učenicima i mentorima za školski natječaj "Florijan i ja". Ovogodišnji likovno-literarno-tehnički natječaj bio je inspiriran likom Jendraškinog Iveka te Florijanovim epskim pjesmama o njemu i njegovim dogodovštinama.
Naše učenice Luna Vučenik (3. razred) i Ramona Matotek (8. razred) bile su pohvaljene za kreativne i uspješne radove. Ramona Matotek, uz mentoricu Renatu Dolenec, bila je iznimno uspješna na literarnom natječaju dok je Luna Vučenik, uz mentoricu Viktoriju Mikor bila pohvaljena za likovni rad.